Офіційна позиція SOCAR щодо звинувачень Антимонопольного комітету

Ситуація з необгрунтованими звинуваченнями на адресу окремих операторів паливного ринку з боку Антимонопольного комітету триває вже кілька років. З огляду на те, що механізм ціноутворення роздрібної вартості нафтопродуктів - прозорий та публічний, а SOCAR, як і ряд інших гравців ринку, регулярно надає контролюючим органам передбачену законодавством інформацію, така ситуація виглядає, як мінімум, не логічно.

За «дивним збігом обставин» в цей раз АМКУ оштрафував саме ті бізнеси, які вже довели в судах різних інстанцій свою невинність після аналогічних звинувачень в 2016 році. Ми розглядаємо черговий виток претензій як помсту за прагнення відновити справедливість і чесне ім'я компанії в судовому порядку.

Замість того, щоб займатися своїм основним завданням - захистом і розвитком конкуренції, АМКУ займається популізмом. Привертаючи увагу суспільства до нібито гучних і справедливих викриттів, діє на догоду кон'юнктурі, не хоче визнавати реальних проблем енергоринку.
Хочемо підкреслити, що практики паралельного ціноутворення прийняті в усьому світі та не є порушенням закону.

Хочемо звернути увагу на те, що навіть розподіл сум штрафу між «винними» гравцями не піддається ніякому аналізу і логіці. І ще раз підтверджує тезу про те, що АМКУ дискредитував себе як реальний механізм захисту справедливої конкуренції в країні.

SOCAR - міжнародний бренд. Ми - Державна компанія Азербайджану. Позитивна ділова репутація для нас не просто слова. Ми ведемо бізнес виключно в рамках правового поля. Ми робимо все від нас залежне, щоб економіка України розвивалася: вкладаємо інвестиції, створюємо робочі місця, платимо податки, підтримуємо благодійні та освітні проекти.

Ми маємо намір й надалі захищати ділову репутацію SOCAR всіма доступними способами. А звинувачення з боку Антимонопольного комітету вважаємо несправедливими, безпідставними і такими, що порушують чинне українське законодавство.