SOCAR підтримує позицію Нафтогазовій Асоціації України про необхідність посилення контролю за обігом нафтопродуктів

SOCAR Energy Ukraine однозначно підтримує необхідність реформи системи контролю за обігом нафтопродуктів в Україні. Як представник міжнародної нафтогазової корпорації ми можемо з усією відповідальністю заявити, що запропонований механізм адміністрування обороту палива, а також місць виробництва, зберігання і торгівлі нафтопродуктами - загальновизнана європейська практика.

Подібний підхід допомагає вирішити відразу декілька важливих для держави завдань. 
Контроль якості продукту на ринку. Ліцензія стане стримуючим фактором для виробництва контрафактного пального. 
Ефективне наповнення бюджету країни. Це кошти, яких так не вистачає зараз для вирішення інфраструктурних і соціальних проблем. 
Додатковий механізм, що утримує підприємців від махінацій і незаконних дій.

Безпека. Ліцензія - ще одне підтвердження, що об'єкт виробництва, зберігання або продажу палива працює відповідно до норм будівництва і експлуатації, не створює загрози для людей і навколишньої інфраструктури, його обслуговують компетентні співробітники, які пройшли необхідну підготовку.

Нагадаємо, що обсяг нелегального ринку нафтопродуктів в Україні досяг критичного рівня. Тільки за офіційною статистикою близько 30% нафтопродуктів продаються без сплати акцизних зборів. Така негативна ситуація складалася роками. Відсувати терміни її вирішення - нерозумно.
Будь-які реформи, зміни - це складний процес, що вимагає певної перебудови операційної діяльності та додаткових матеріальних вкладень. Результатом стане - захист інтересів як цивілізованих, легальних бізнесів, так і інтересів держави, пересічних споживачів. У підсумку - виграють усі.